cialis soft 20mg
You are here: Home Články Čo sa inam nevošlo FOTO: Vzdušné boje z papiera


FOTO: Vzdušné boje z papiera

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré 

Vzrušujúce vzdušné boje na mierovom poli sa odohrali počas víkendu v rakúskom Salzburgu, kde nadšenci papierových lietadiel z 83 krajín bojovali o svetové tituly Red Bull Paper Wings. Tri súťažné disciplíny poznajú po víkende svojich víťazov.

Najďalej zahodil lietadielko z papiera veľkosti A4 Čech Tomáš Beck, víťazstvo za najdlhší čas vo vzduchu putuje Elie Chemaly do Libanonu a kreatívnu displínu akrobacia vyhrali Poliak Tomasz Chodryra a Američan Ryan Naccarato. Slovák Miroslav Beka obsadil v kategórii akrobacia vynikajúce 10. miesto!

SALZBURG (Rakúsko). Po dvoch úspešných ročníkoch (2006 a 2009) sa letecký konštruktéri z celého sveta opäť stretli v salzburskom Hangar-7, aby prevetrali svoje papierové lietajúce skvosty na svetovom finále Red Bull Paper Wings. Iba najlepší z najlepších, z celkovo 37 125 prihlásených súťažiacich na 634 kvalifikáciách v 83 krajinách, dostali šancu reprezentovať národné farby a ukoristiť tri svetové tituly v jedinečnom hangári priamo na salzburskom letisku.V kategórii najdlhšia vzdialenosť hviezdil Čech Tomáš Beck, ktorý technickou dokonalosťou hodu dosiahol neuveriteľných 50,37 metra a porazil majstra sveta z roku 2009 Chorváta Jovica Kozlicu. Libanončan Elie Chemaly zvíťazil v discipline najdlhšia doba letu. Jeho lietadielko poletovalo nad hlavami divákov dlhých 10.68 sekundy, čo však nestačilo na prekonanie svetového rekordu, ktorý je viac ako 25 sekúnd. Jedna z najťažších úloh bola na porotcoch akrobacie, keď do poroty zasadol aj trojnásobný olympijský šampión, akokan na lyžiach Thomas Morgenstern. Päťčlenná porota napokon udelila maximálny počet 50 bodov dvom konštruktérom a tak si najvyššie pódiové umiestenie rozdelili Američan Ryan Naccarato a Poliak Tomasz Chodryra. Víťazstvo v tímovej súťaži získal tím Turecka, keď sa všetci traja reprezentanti umiestili vo svojich kategóriách v top 10.

Nestratili sa ani slovenskí borci. V akrobacii sa Miroslav Beka prebojoval až do veľkého finale, v ktorom skončil na 10. mieste s 38 bodmi. Jozef Belokostolský hodil lietadielko v kvalifikácii až za značku 32 metrov, ale finálové pokusy mu nevyšli podľa predsáv a výkonom 25,28 metra obsadil 38. miesto. Ladislavovi Gánovskému poletovalo lietadlo vo vzduchu 7,51 sekundy. Týmto výkonom obsadil v nabitej konkurencii 32. miesto.,,Urobil som lietajúce rolky z papiera a tumbling wing (prevaľujúce krídlo) a plachtiak, ktorý som posúval iba vzduchom. Som veľmi spokojný ako som skončil,” povedal Miroslav Beka z Bratislavy.


Výsledky:

Najdlhší let: 1. Elie Chemaly (LIB) 10,68 s. , 2. Goekhan Emiroglu (TUR) 8,76 s., 3. Robi Fiser (SLO) 8,67 s.

Akrobacia: 1. Tomasz Chodryra (POL) 50 bodov, 1. Ryan Naccarato (USA) 50 bodov, 3. Alfredo Ramirez (MEX) 49 b.

Najdlhšia vzdialenosť: 1. Tomáš Beck (CZE) 50,37 metra, 2. Almir Kisija (BOS) 44,53 m, Jovica Kozlica (CRO) 44,13 m.


Komentáre (3)

RSS feed Comments
http://www.christianlouboutinaustralias.com.au
0
Enjoy all of your articles, good blog,good website,Thanks
http://www.sexyshoeslouboutins.com
0
i trully enjoy all of your blog and your different point is so good.very thank you.
cheap louboutin
0
i enjoy most of your articles,the articles are so nice for readers.
cheap louboutin , júl 18, 2012 | url

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine