cialis soft 20mg
You are here: Home Články Motošport FOTO: Tunnocks Tour of Mull Rally 2011


FOTO: Tunnocks Tour of Mull Rally 2011

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 

Ostrov Mull sa nachádza vo vnútorných Hebrydoch na západnom pobreží Škótska. Hlavným mestečkom je mesto Tobermory so svojimi pestro pomaľovanými domami na hlavnej ulici. Tobermory ročne navštívia tisíce turistov z celého sveta a jedným z dôvodov je aj Rally of Mull, ktoré sa každoročne koná už viac ako 40 rokov a je vyhlásené za jedno z najťažších. Pýtate sa prečo?Rally začína v piatok nočnými stagemi, ktoré končia o tretej ráno, v sobotu sa idú jediné denné jazdy, ktoré začínajú na obed a ťahajú sa až do skorého nedeľného rána. Celý event sa jazdí na asfaltových cestách, ale pozor, všetko sú to takzvané single track roads, čo znamená, že je to jeden pruh cesty s nie veľmi kvalitným povrchom a množstvom ostrých zákrut skokov a podobne. Navyše vám nemusím hovoriť o jesennom počasí v Škótsku. Leje v podstate každý deň plus do toho silný vietor, čo určite jazdy neuľahčuje.


Tento rok bolo 112 jazdcov v podstate z celej UK a poviem vám,  je to prehliadka úžasných áut od staručkých Fordov a Minicooprov až po nové Imprezy a Eva 9tky. Piatková noc ešte išla fajn, bol som sa zaregistrovať ako media foto a hybaj na trať, nájsť si fleka na fotenie. Odfotil som prvý stage a premiestnil som sa na iný kus ostrova, kde som plánoval aj zakempovať. Okolo jednej ráno som dofotil a unavený som zaľahol do stanu, no po asi hodine snahy o zaspatie sa spúšťa víchrica a hustý lejak, ktorý pretrváva až do rána. Stan pod vetrom skolaboval a premokol, no moja chyba, po troch rokoch života tu už by som mohol vedieť, že kempovať v októbri sa nevyplatí. Sobotu celé doobedie premočený čakám, kým začnú o jednej poobedne jazdy, odfotím jeden stage a nočné už vzdávam a poberám sa domov.


Okrem toho počasia to bola super akcia a určite pôjdem aj budúci rok, rally ma celkom chytilo a posnažím sa isť fotiť aj iné akcie, ktoré sa v Škótsku jazdia.

Martin KubešKomentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine