You are here: Home Články Lyžovanie Red Bull Zjazd na Kreche 2011

Red Bull Zjazd na Kreche 2011

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré

V nedeľu 27. februára čakalona Tatranskú Lomnicu masívne ráno. 256 lyžiarov a snowboardistov na štarte pretekov s masovým štartom Red Bull Zjzad na Kreche. Slnkom zaliate tatranské údolie a perfektné snehové podmienky prilákali stovky pretekárov i divákov.

Najrýchlejšiu líniu si vybral Poliak Michal Klusak, ktorý už 3 minúty po štartovom výstrele preťal cieľovú líniu. Slovák Ivan Bekeš zopakoval umiestenie z týchto pretekov z roku 2009 a skončil opäť na vynikajúcom druhom mieste.

Masový zjazd Red Bull Zjazd na Kreche sa uskutočnil po prvýkrát v roku 2009 na známom Kasprovom vrchu v poľskom Zakopanom. Tretiu ediciu museli Poliaci presunúť kvôli zlým snehovým podmienkam do Tatranskej Lomnice, ktorá im poskytla prvotriedne podmienky. Zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice, vzdušnou čiarou takmer 4 kilometre, no odvážlivcov čakal ešte jeden oriešok - 50metrový šprint v lyžiarkach, nájsť si správne lyže, či snowboard, zapnúť viazanie a čo najrýchlejšie dolu kopcom ideálnou líniou.

Kým podaktorí ešte len hľadali v snehu zahrabané lyže, či snowboardy, Poliak Michal Klusak sa už v cieli tešil z víťazstva. "Nikdy predtým som na tejto trati nejazdil, ale porazil som všetkých ostatných pretekárov, takže sa z víťazstva veľmi teším," povedal Klusak. Druhý Ivan Bekeš, najlepší Slovák, mu bol v pätách, no v cieli uznal kvality svojho súpera a pogratuloval mu k víťazstvu.

Najrýchlejšou ženou v cieli bola Poľka Zuzanna Smykala.