cialis soft 20mg
You are here: Home Články Lyžovanie Kitzbuehel - Hahnenkamm 2011


Kitzbuehel - Hahnenkamm 2011

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 4
SlabéDobré 

Hahnenkamm, Hahnenkamm. O Hahnenkamme sa toho už popísalo veľa. Veľa sa píše a ešte sa veľa bude. Každý január, týždeň po Wengene prichádza jeho čas.
Nie je to najrýchlejšia trať a zďaleka nie je ani najdlhšia. Dokonca aj dlhé skoky si zjazdári užijú skôr niekde inde. Ale Streif má niečo, čo ostatným chýba. Mimoriadne ťažký úvod a záver. A ešte niečo. Je to veľmi úzka trať. Streif totiž nie je zjazdovka. V podstate je to poľná cesta, po ktorej v minulosti zvážali drevo. A aby pretekári nejazdili po serpentínach, na niektorých miestach im urobili "skratku" rovno dolu.

Prvý problém nenastáva na trati, ale v hlave. Ak nedokáže pretekár v štartovacej búde vyblokovať strach, v lepšom prípade nemá šancu na dobré umiestnenie a v horšom.... . Ani pomyslieť.  "Musíš mať plán, ako zaútočiť, to je najlepšia obrana", tvrdí  Nór Aksel Lund Svindal. Talian Peter Fill prezrádza : : "tajomstvo ako premôcť strach je :...pííp, pííp, pííp, pííp.. a strach je preč", smeje sa.

Ale vážne. Z vlastnej skromnej skúsenosti viem, že prvých asi 30 sekúnd je úplne šialených. Od štartu až na rovinu za Steilhang. Prvý skok Mausefale nasleduje už po 6 sekundách a v rýchlosti 70 km/h. Po dopade sa vám lyže zrýchlia až na 90 a na strminu Steihang prídete v rýchlosti 105-110 Km/h ! Len tak mimochodom, skok Mausefale (myšia pasca) je vysoký asi ako päť poschodový dom. A tým je povedané všetko.  A potom už len vydržať na Hausbergkante. Tam vás už stehná pália tak, že sa vám nechce žiť. Ak mám byť úprimný, tak tu to zastavte, dajte si pauzu. Vydýchajte sa, zajedzte si a potom opatrne zosúvaním dolu. Pre istotu.  Lebo posledná časť, je len pre samovrahov. 

Tak ako povedala legenda Bernhard Russi : " Keď som tu bol prvý krát a štartoval som v meranom tréningu ako prvý, pri dojazde do cieľa som dvihol ruky, ako by som bol víťaz. Ale ja som bol len rád, že som zišiel a prežil som to."                                              


Foto: www.hahnenkammnews.comKomentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine