cialis soft 20mg
You are here: Home


VIDEO: Matej "Maco" Mackovič

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 21
SlabéDobré 

Určite si už mnohí z Vás stihli pozrieť video s názvom "DH Rider Matej Mackovič". (Nielen) Tým ostatím ponúkame možnosť pozrieť si ho na našej stránke a prečítať stručné info o tom, ako to vlastne začalo.
Video vzniklo v spolupráci dvoch ľudí, mňa ako jazdca a Maja Prievozníka ktorý točil a strihal. Tento nápad zbachnúť moje profilové video vznikol pri našej prvej spolupráci, keď sme točili video do lokálnej televízie, kde Majo pracuje http://www.youtube.com/user/youNARIAM#p/a/u/1/cSymGTw7JAw.
Natáčanie trvalo dokopy asi 2 týždne. Bolo to dosť náročné, pretože do štvrtej som bol v robote a svetlo už vtedy bolo iba do šiestej, takže z roboty bomby domov prezliecť sa a rýchlo do lesa, aby sme spravili aspoň par záberov. Ku koncu som už z toho neustáleho tlačenia bol dosť nakašu a bol som rád, že to máme hotové :D. Točilo sa v Považskej Bystrici na „vodárňach“ čo je hneď za mojím domom a mám tam asi 6 tratí, z ktorých som väčinu navrhoval ja, tak tam veľmi rád jazdím. Vo videu nie je veľa skokov, ale nie je to tým, že by som nerád skákal alebo to nevedel, ale keď staviam trať, snažím sa nájsť takú horu, aby som sa čo najmenej narobil a skoky sa mi moc stavať nechce :D. Najťažšou časťou natáčania bol pre mňa určite rozhovor, zo začiatku to bolo tažké sa stále nesmiať, ale nakoniec som čosi zo seba vypotil.
S Majom sa mi super spolupracovalo, jeho nápady sa viac-menej zhodovali s tými mojími, na hudbe sme sa tiež zhodli, takže nebol žiadny problém.


Na záver sa chcem v prvom rade poďakovať Majovi Prievozníkovi za dobre odvedenú prácu, a aj mojím sponzorom a všetkým, ktorí si to video kuknú až dokonca :D

VIDEO SI MôŽETE POZRIEŤ KLIKNUTÍM SEM

Pre speedsport.sk napísal Matej "Maco" Mackovič

Komentáre (17)

RSS feed Comments
http://www.smokingscigarettes.com
0
The quality and exclusiveness of famous newport cigarettes don't need any advertise. Marlboro is one of the most well-known brands in the world now. But not many people know that these newport cigarettes coupons were only for women at the very beginning. And the main idea was in the saying "Mild as May". The filters were of pink color to conceal the lipstick's mark.Marlboro was taken away from manufacture when the World War Two started because it was unprofitable.In early 50s was made an effort to bring marlboro cigarettes coupons to life.
http://www.outletralphlaurenuk.org.uk
0
High quality polo and jackets are supplied in the Ralph Lauren Outlet online store,welcome to North Face Outlet to choose some down jackets,enjoy your warm winter.
Ralph Lauren Outlet , novembra 28, 2013 | url
Audemars Piguet Royal Oak replica
0
For the reason that in the splendor which is along with the idea. Rolex is often a title which is identified by using lovely duplicated designer watches. Plenty of style intelligent women of all ages really like these kinds of Rolex designer watches because the approach that wrist improvements to look at as soon as another person appears to be from all of them
Audemars Piguet Royal Oak replica
replica Hermes handbags
0
Pretty good article.Do you want to become so special in any place? Do you want to have your own beautiful handbags?And this beautiful bags design will make your charm.uality assurance, give you a whole new experience! Fendi bags replica
Fendi bags replica , októbra 09, 2013 | url
52starshoes partners
0
52starshoes partners kobe bryant shoes Basketball shoes 2014 air jordan shoes and lebron james shoes From: http://www.52starshoes.com
air jordan shoes , septembra 18, 2013 | url
http://www.nikeairmaxshoesuksale.co.uk
0
Ralph lauren jackets and ralph lauren hoodies sale in Paul & Shark Outlet store,buy nike air max shoes sale in Nike Air Max Shoes sale online shop,low discount
Paul & Shark Outlet , septembra 14, 2013 | url
cheap ugg boots for sale
0
cheap uggs for women , októbra 20, 2012 | url
http://www.christianlouboutinaustraliashops.com
0
Enjoy all your articles, good blog,good website,Thanks
http://www.sexyshoeslouboutins.org
0
i trully enjoy all your blog as well as your different point is really good.very thanks.
cheap louboutin
0
I like much of your articles,the content is so nice for visitors.
cheap louboutin , augusta 22, 2012 | url
...
0
Despite the bulk of information online we often fail to get the specific information which is needed this post is good
Paul Smith Shoes , augusta 20, 2012 | url
rolex replica
0
Undertaking away with class X board exams! The one particular bvlgari replicaannouncement that left everybody happily surprised was the news of optional class X board exams.
rolex replica , augusta 17, 2012 | url
...
0
I have read many articles about this subject but only your point has been deeply absorbed my attention and I hope you can write more.
Cheap North Face , júla 27, 2012 | url
...
0
I harmonise with your conclusions and will thirstily look forward to your coming updates. Just saying thanks will not just be sufficient, for the wonderful clarity in your writing.
Tory Burch Outlet , júla 08, 2011 | url

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine